Sayın Üyemiz;

 

Odamız, üyelerinin ve Adana sanayisinin gelişimine katkı sağlama, rekabet güçlerini arttırma, talep ettikleri ekonomik ve ticari bilgiler ile üyelerinin ihracatlarının önündeki temel engel ve sorunları yakın şekilde takip ederek, sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapma, ilimiz ihracatını arttırma ve üyelerin yeni pazar arayışlarına katkı sağlamaya yönelik çalışmalar yürütme stratejik hedefleriyle kapsamındaki “Ülke Bilgi Günleri” faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Ülkemiz, son dönemde, karşılıklı olarak giderek artan ticaret hacmiyle, Rusya’nın en büyük 4’üncü ticaret ortağı konumundadır. Stratejik öneme sahip Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi’yle ulusal ve bölgesel bağlarımız güçlenmeye devam edecektir.

 

İlimiz dış ticareti açısından da önemli bir paya sahip olan Rusya Federasyonu, 2018 yılı ilk 8 ay itibariyle %3’ün üzerinde pay ile Adana ili ihracatında beşinci, ithalatında ise sekizinci sırada yer almaktadır.

 

Rusya pazarını üyelerimize daha iyi tanıtabilmek, karşılıklı işbirliği ve yatırım imkanlarını değerlendirmek, ilimiz ihracatına katkı sağlamak üzere, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkan Yardımcısı, Rus-Türk Ticaret Evi (ROST) Yönetim Kurulu Başkanı, Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Temsilcisi ve Ticaret Bakanlığı Daire Başkanları’nın katılımıyla Odamız Sakıp Sabancı Toplantı Salonu’nda 26 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 16:00’da “Rusya Ülke Bilgi Günü” düzenlenecektir.

 

Katılımın ücretsiz ve sınırlı olduğu toplantıda yer almak isteyen üyelerimizin aşağıdaki katılım linkinden kayıt yaptırmalarını rica ederiz.

 

Saygılarımızla,

 

Bora KOCAMAN

Genel Sekreter

 

KATILIM FORMU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Program

Tarih   : 26 Eylül 2018 Çarşamba

Saat    : 16:00

Yer      : Adana Sanayi Odası Sakıp Sabancı Toplantı Salonu

 

Konuşmacılar:

Sn. Ali Galip SAVAŞIR       DEİK "Türkiye-Rusya İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkan Yrd.

Sn. Kadir KURTULUŞ      RUS-TÜRK TİCARET EVİ (ROST) Yönetim Kurulu Başkanı

Sn. Aydar GAŞİGULLİN       RF ANKARA TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ Ticaret Mümessili

Sn. Hasan Murat NESİMOĞLU TİCARET BAKANLIĞI Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı

 

 

 

Yer:Adana Sanayi Odası Harita
Tarih:26.9.2018
Saat:16:00 - 19:00